Harcerski przegląd

Reaktywacja Harcerskich Spotkań Artystycznych w powiecie opatowskim okazała się strzałem w przysłowiową „10”. W sobotę na scenie OOK zaprezentowało się 34 solistów i zespołów.

To była dobra decyzja by reaktywować Harcerskie Spotkania Artystyczne – mówi Dariusz Bińczak, komendant Hufca ZHP Opatów, organizator wydarzenia.- Sala jest wypełniona do ostatniego miejsca. Spotkania mają charakter przeglądu, choć występom przyglądają się jurorzy.

Na scenie zaprezentowało się 34 solistów i zespołów. W sumie ponad 250 wykonawców.

Są to zespoły i soliści z całego terenu powiatu opatowskiego. Występuje młodzież ze szkół, ośrodków kultury, ośrodków szkolno wychowawczych, drużyn harcerskich– mówi D. Bińczak.

Najlepsi z opatowskich spotkań będą mieli okazję zaprezentować się podczas Harcerskiej Wiosny Kulturalnej w Kielcach, a być może podczas koncertu „Gospodarze Gościom”, który inauguruje Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej.

Jurorzy pracowali w składzie: Arkadiusz Szostak, zastępca komendanta kieleckiej chorągwi ZHP i reżyser koncertów podczas Harcerskich Festiwali Kultury Młodzieży Szkolnej, Zdzisław Staniszewski, dyrektor szkół muzycznych, dyrygent i Dariusz Bińczak,

(JAZ)


Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Harcerski przegląd"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*