Czworo chętnych na mandat radnego

Foto ilustracyjne

12 maja odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Opatowie. O mandat w okręgu nr 1 ubiegać się będzie czwórka kandydatów, bo cztery komitety wyborcze powiadomiły Komisarza Wyborczego w Kielcach o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłoszenia kandydata na radnego.

Wybory uzupełniające muszą się odbyć, bo Marcin Spałek, który otrzymał mandat z okręgu nr 1 zrezygnował z funkcji radnego i przewodniczącego Rady Miejskiej w Opatowie. Dotychczasowy radny został zastępcą burmistrza Opatowa.

W ubiegłorocznych wyborach o mandat radnego w okręgu nr 1 ubiegało się trzech kandydatów. Najwięcej głosów zdobył Marcin Spałek (210 głosów). Z kolei na Jarosława Basaka głos oddało 124 wyborców, a na Mariusza Ryzę 73.

Okręg nr 1 obejmuje ulice: Bernardyńską, Ćmielowską, Klasztorną, Lipowską, Słoneczną, Szpitalną, Świętokrzyską, Tadeusza Kościuszki od numeru 4 do numeru 7 i od numeru 11 do końca oraz ulicę Widok w Opatowie.

Zamiar utworzenia komitetu wyborczego i zgłoszenia kandydata na radnego zdeklarowały: Komitet Wyborczy Wyborców „Razem dla Opatowa”, Komitet Wyborczy Wyborców Ryszard Wosik, Komitet Wyborczy Wyborców Barbara Kozłowska, Komitet Wyborczy Wyborców Jolanty Baran.

Wybory uzupełniające odbędą się w niedzielę 12 maja.

(JAZ)

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Czworo chętnych na mandat radnego"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*