Gody Opatowskie 2019

Festiwal bożonarodzeniowy odbył się, pod honorowym patronatem burmistrza Miasta i Gminy Opatów Grzegorza Gajewskiego w Opatowskim Ośrodku Kultury.

Gody to impreza cykliczna, która od kilku dekad wpisała się harmonogram wydarzeń kulturalnych. Jest to coroczny przegląd kolęd, pastorałek i jasełek.

W tym roku wystąpiły zespoły: z Sadowia, Iwanisk, Opatowa oraz okolicznych miejscowości. Zgromadzona w sali widowiskowej publiczność mogła podziwiać 27. występów zarówno uczniów jak i osób dorosłych: ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opatowie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Opatowie, Studia Piosenki OOK, Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach, ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Opatowie, z Przedszkola Publicznego w Opatowie oraz ze Szkoły Podstawowej w Sadowiu.

Wydarzenie kulturalne miało na celu kultywowanie tradycji Bożego Narodzenia w naszej małej Ojczyźnie – mówią organizatorzy. – Każdy z występujących podmiotów otrzymał „Laur Wdzięczności”.

Burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski złożył podziękowania występującym za propagowanie tradycji kolędniczej i popularyzację kolęd i pastorałek jako aktywności artystycznej związanej z przeżywaniem świąt Bożego Narodzenia” wręczając przy tym uczestnikom festiwalu „Laur Wdzięczności” oraz statuetki Anioła.

Festiwal Bożonarodzeniowy zakończył się wspólnym odśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy”.

(JAZ)

Foto: organizatorzy

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Gody Opatowskie 2019"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*