Edukacyjna wycieczka

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Opatowie byli na wycieczce w Radomiu, gdzie zobaczyli największą w Europie edukacyjną wystawę budowli z klocków Lego.

Ekspozycja została zaprezentowana w Galerii Słoneczna. W strefie gigantycznych modeli wśród wielu makiet zobaczyć można było TITANICA zbudowanego z pół miliona klocków w skali 1:25. Budowla ma 11 metrów długości i 3 metry wysokości. W kolejnej strefie były figury gwiazd sportu, w skali 1:1 m.in.: Roberta Lewandowskiego, Marcina Gortata, Agnieszki Radwańskiej, Adama Nawałki i Tomasza Golloba.

Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka znaleźliśmy w strefie prezentującej nietypową lekcję biologii. Podziw wzbudziły wykonane w skali 1:1 figury znanych Polaków: Mikołaja Kopernika i Fryderyka Chopina. Obok była makieta „stanu wojennego” i „pierwszego kroku na księżycu”. Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się strefa jeżdżących pociągów. Można tu było zobaczyć pociągi szybkich kolei europejskich: Pendolino, ICE, TGV podróżujące między dworcami centralnymi Warszawy, Berlina i Paryża. Każdy z uczestników wycieczki mógł własnoręcznie uruchomić specjalnym przyciskiem bieg lokomotywy. W strefie wielkich budowli zobaczyliśmy architekturę historyczną i współczesną m.in. Pałac Kultury i Nauki, stadion Energa Gdańsk. W strefie scen oraz postaci z filmów i bajek były: Jurassic Park, Harry Potter. Na wystawie pokazano serię modeli, które są wprowadzane w ruch dzięki zastosowaniu zasad mechaniki. Ostatnim punktem wycieczki była strefa zabawy dla dzieci w każdym wieku. Ogromnym zainteresowaniem chłopców cieszyły się zjeżdżalnie samochodowe, natomiast dziewczynki oblegały miejsce do „malowania klockami”. Na zakończenie, uczestnicy wycieczki dokonali zakupu zestawów Lego w specjalnym sklepie. Uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń, zadowoleni z tak atrakcyjnej formy wycieczki– relacjonują opiekunowie uczniów z opatowskiej szkoły.

(JAZ)

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Edukacyjna wycieczka"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*