Zmiany w opatowskim ratuszu

Marcin Słapek został wiceburmistrzem Opatowa.

Podczas ostatniej styczniowej sesji z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Opatowie zrezygnował Marcin Słapek. Radny objął funkcję wiceburmistrza Opatowa. Na fotelu szefa Rady zastąpiła go Beata Wrzołek. Zmienił się także sekretarz UMiG w Opatowie. Barbarę Kłosińską zastąpił Hubert Dziadczykowski.

Decyzja ta nie została podjęta nagle, analizowałem ją przez wiele tygodni, podjąłem ją z przyczyn zawodowych. Wszelkie pomysły będą konsultowane z Radą Miejską, a w opatowskich szkołach nie będzie nagłych zmian -przytaczał powody rezygnacji radny Słapek.

Okazało się, że przyczyną zmiany na fotelu przewodniczącego Rady jest objęcie przez radnego funkcji wiceburmistrza. Nowy wiceburmistrz będzie nadzorował pracę rolnictwa, zajmie się oświatą, bezpieczeństwem i porządkiem publicznym oraz funkcjonowaniem Straży Miejskiej.

Od początku lutego sekretarzem UMiG został Hubert Dziadczykowski, który dotychczas kierował Urzędem Stanu Cywilnego. Zwolnione stanowisko przez nowego sekretarza zajęła Edyta Borek-Gajek. Z kolei Jarosław Czub został kierownikiem nowoutworzonego referatu rolnictwa.

Jestem przekonany że te zmiany w połączeniu z czekającymi nas w najbliższych dniach zmianami wewnątrz referatów doprowadzą do sprawniejszego działania urzędu, dla dobra wszystkich mieszkańców– stwierdził w poście internetowym Grzegorz Gajewski, burmistrz Opatowa.

(JAZ)

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Zmiany w opatowskim ratuszu"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*